Naše chovatelská stanice byla založena v dubnu 2012, přestože boxer nás provází už 14 let.

Když jsem se kdysi rozhodovala jaké plemeno zvolit, aby bylo vhodné do bytu, milé k dětem a dalo se s ním cvičit, volba padla na německého boxera.

Z Hradce Králové jsem si přivezla tmavě zlatou fenku bez PP, se kterou jsem prožila 10 let nezapomenutelného společného života. Jmenovala se Bessy. Zemřela na nádorové onemocnění, ale do poslední chvíle to bylo úžasné hravé stvoření, stejně jako kdysi, když jsme si ji přivezli domů. Usnula mi v náručí a já věděla, že v mém srdci zůstane navždy.

A tak se stal boxer moji životní láskou.

Volba dalšího štěňátka byla tedy jasná - bude to opět Německý boxer. Začala jsem hledat na internetu vhodné štěňátko. Jelikož jsem se tentokrát rozhodla pro pejska s průkazem původu, začala jsem postupně prohlížet webové stránky chovatelských stanic. Až nyní jsem se postupně začala dozvívat o dědičných nemocech tohoto plemene, zejména spondylose - Spondylosa je onemocnění (u boxerů bohužel hojné, údajně jí trpí až 80% boxerů), kdy se na páteři tvoří výrůstky, které postupem času tvoří můstky mezi jednotlivými obratli a může dojít i ke srůstu páteře. Proto je u nás povinné vyhodnocení spondylosy SA do chovu, které provádí nezávislý posuzovatel viz.

Nakonec jsem se rozhodla pro chovateskou stanici Esadera, která na svých stránkách propagovala zdraví a povahu tohoto nádherného plemene. Zamluvila jsem si fenečku a s napětím očekávala narození štěňátek. Narodily se hned tři holčičky, takže jsem měla na výběr. Volba padla na nejtmavší, ale nejmenší fenečku z vrhu. Pojmenovali jsme ji Dasha.

Zvolili jsme dobře! Fenka je zdravá a úžasné povahy. Proto spolu můžeme dělat to, co nás nejvíce baví, ať je to  výcvik nebo jen procházky anebo nekonečné honění balonku :-).

Naším mottem je chovat na zdravých jedincích, abychom si ten krátký psí život vzájemně maximálně užily. Přáli bychom si, aby i budoucnost patřila tomuto nádhernému plemenu.